







1 of 8
From Sebastian's review
Oct 6, 2014
Pokoje oraz studia (małe apartamenty) z obsługą hotelową. W sumie niedawno wybudowany budynek, w ofercie którego są dostępne pokoje, pokoje z aneksem kuchennym oraz małe apartamenty z balkonem. Poczynając od recepcji, części kawiarnianej (w której serwowane jest śniadanie hotelowe), części do posiedzenia a na pokojach kończąc jest ładny nowoczesny, utrzymany w stonowanej kolorystyce z przewagą bieli i beżu. Pokój z aneksem kuchennym w jakim byliśmy przez 5 nocy był spory. Duże, wygodne łóżko, jedna szafa, duża łazienka z prysznicem. Rewelacyjny był aneks kuchenny w pełni wyposażony (kuchenka elektryczna na dwa palniki, zlew, lodówka, czajnik, ekspres do kawy, garnki, patelnie, talerze szklanki i wszelkie inne niezbędne kuchenne utensylia). Pokój był z oknami na ruchliwą ulicę ale olbrzymie drzwi okienne są dość szczelne. Ponadto wyposażone są w automatyczną roletę zewnętrzną chroniącą nas przed słońcem. Brak klimatyzacji obsługa stara się zrównoważyć dostarczeniem na prośbę gościa wiatrakiem. Na nowoczesnym telewizorze można obejrzeć również kanały w języku polskim. W pokoju był również stolik, kanapa oraz fotel. Co w połączeniu ze świetnie wyposażonym aneksem kuchennym eliminuje potrzebę korzystania ze śniadań hotelowych (8 Euro za osobę). W dodatku lokalizacja czyli 5 minut od Prenzlauerberg z jej knajpkami oraz 15 minut od Alexanderplatz powoduje, że jedzenie śniadania hotelowego byłoby po prostu nierozsądne. Co do lokalizacji jest niezła, jeśli nie spacerkiem to tramwajem spod hotelu dostaniecie się bezpośrednio na Alexanderplatz, który jest doskonałym węzłem komunikacyjnym po całym Berlinie. Obsługa miła, włada paroma językami, na dzień dobry podczas meldowania się proponuje Wam poczęstunek w postaci napojów zimnych albo gorących. Nie ma problemu z dostaniem mapki i pierwszymi wskazówkami. Jako, że nie jest to ściśle rzecz biorąc hotel to pokoje są sprzątane raz w tygodniu przy pobycie dłuższym niż 4 noce. Po godzinie 22 recepcja jest nieczynna i wejście jest na kartę do pokoju. Warto zadbać wcześniej i zarezerwować u nich kartę parkingową na strefę wokół hotelu (8 euro za dobę) by móc spokojnie zostawić samochód (nie zapominajcie również o załatwieniu sobie nalepki na szybę zezwalającej na wjazd do miasta). W sumie to duży, trochę disajnerski pokój, nieźle wyposażony (ekspres do kawy to nesspresso - kapsułki do zakupienia w recepcji lub do wzięcia z domu ;) ), w doskonałej lokalizacji, może nie w ścisłym centrum ale dogodnie w dobrej cenie (koszt 5 noclegów w booking.com to było około 90 Euro za noc). 1 gwiazdka odjęta za dość kapryśne Wi-Fi, które jest darmowe ale potrafiło płatać nam figle. Jednak gdy już technicy uporali się z awarią było dość stabilne. read more

